A nap nagy részében oldalazott a Budapesti Értéktőzsde indexe, a délutáni lehangoló amerikai adatok − az ADP munkanélküliségi mutatója és a váratlanul hatalmasat romló szolgáltatói ISM − után azonban beadták a részvényeket, majd az utolsó fél órában 150 pontot húztak rajta; végül 0,6 százalékos mínuszban, 23 653 ponton fejezte be a napot a BUX index. A varsói tőzsde indexe, a WIG−20 ennél súlyosabban, 1,4 százalékot esett, miközben a prágai PX szerepelt a régióban a legjobban. Az összesen 17,3 milliárd forintos forgalom valamivel meghaladta a budapesti tőzsde idei átlagát. Az egész tőzsdei forgalom több mint felét tették ki a vezető bankpapírra, az OTP-re született kötések, a papír 1 százalékos esés után 6150 forinton zárt tegnap, pedig délelőtt még 6240 forint felett is járt. A régióban csak az osztrák Erste és a lengyel Pekao szerepelt a legnagyobb magyar banknál rosszabban, az FHB-t azonban elkerülték az eladók, 0,3 százalékot erősödött. A jelentős részvények közül a Mol szerepelt a legrosszabbul, az olajpapír 4,5 milliárd forintos forgalom mellett 2,3 százalékkal, 23 750 forinton zárt − a részvényt az olaj világpiaci ára húzta le, a Brent ára hasonló mértékben, 121 dollár alá ment vissza. Elkerülte viszont a rossz külföldi híreket követő eladási hullámot, és így a nap nyertesei közé tartozik a két gyógyszerpapír − az Egis önmagához képest jó forgalomban 1,4, a Richter pedig 1,6 százalékot erősödött − és 1 százalékkal drágult a Magyar Telekom is. A kisebb papírokat követő BUMIX a fő tőzsdeindexszel ellentétben pluszban maradt a nap végén, 0,3 százalékot emelkedett. A CIG Pannónia 1,1 százalékot esett, miközben a PannErgy 1,5 százalékos erősödéssel zárt − igaz, mindkét papír forgalma a szokásosnál is alacsonyabb volt.
