BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az osztalékpapírok felé érdemes fordulni

Fordulhat az elmúlt évben kialakult trend, így érdemes lehet az eddig jól teljesítő ciklikus társaságok részvényeiből osztalékpapírokba fektetni az ING stratégája szerint.

2011. május 4. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén a vállalati profitok elérhetik a négy évvel ezelőtti rekordszintet, s bár az akkori csúcsokhoz képest az árfolyamok egyes esetekben még érezhető elmaradást mutatnak, igencsak magas bázis épül − mondta a Napi Gazdaságnak Ad van Tiggelen, az ING Investment Management vezető stratégája. Ezáltal viszont a továbbiakban lényegesen visszaeshet a pozitív profitmeglepetések előfordulásának aránya is, hiszen a magas nyereségek kigazdálkodásához a nyereségkulcsok is csúcsra járnak. A szakember ezért az eddig jól teljesítő ciklikus (ipari és technológiai) részvények portfólión belüli fokozatos csökkentését javasolja a befektetőknek azzal a kikötéssel, hogy kedvező hangulatban egy-két hónapig még jól teljesíthetnek. (Kockázati tényező lehet a nyáron szokásosan alacsonyabb forgalom miatt megugró volatilitás.)

A stratéga szerint hosszabb távon fel kell készülni arra, hogy a részvénybefektetések hozama egy számjegyűre, átlagosan 6-7 százalékosra zsugorodik. Ettől függetlenül nem feltétlenül meggyőződésből, hanem jobb híján továbbra is érdemes részvényekbe fektetni. Tiggelen szerint érdemes fokozatosan növelni az osztalékpapírok részarányát, amelyek árfolyama az elmúlt évben lemaradt a nagy fellendülésben. Mint fogalmazott, ezek ugyan nem túl izgalmasak, ám legalább 4-6 százalékos biztos hozammal kecsegtetnek az osztalékok miatt. Iparági bontásban a telekom-, a gyógyszer- és az olajszektor papírjait ajánlja felülsúlyozásra a stratéga. A hagyományosan jó osztalékpapíroknak számító közműcégeket viszont az elöregedő infrastruktúra beruházási igénye és a már most csökkenő eredménykilátások miatt nem ajánlja Tiggelen. Kockázatok persze a felülsúlyozásra javasolt iparágaknál is vannak. A telekommunikációs vállalatoknál az üzleti modell egyre gyorsuló ütemben válik túlhaladottá, míg a gyógyszercégeknél is inkább a költségcsökkentő intézkedéseknek volt köszönhető az utóbbi időben az eredményjavulás (bár ez a telekomcégekre is igaz), így felmerülhet az osztalékszintek fenntarthatóságának kérdése.

Ad van Tiggelen
Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet