Hiába nyitott erősödéssel a Budapesti Értéktőzsde Oszama bin Laden halálának hírére, ezt követően ismét gyengült és a nap hátralevő részét oldalazással töltötte; a BUX végül félszázalékos erősödés után 24 272 ponton zárt. A forgalom a londoni tőzsde szünnapja ellenére majdnem elérte a 16 milliárd forintot, ami az utóbbi napokhoz képest erősnek mondható, igaz, az idei egész éves átlag alatt van. A legjelentősebb, több mint 10 milliárd forintos forgalom mellett a Magyar Telekom részvényeivel kereskedtek − az élénk figyelem oka az volt, hogy tegnap lehetett utoljára 50 forintos osztalékkal vásárolni, így jelentős átkötések történtek. A papír 4 forintos esés után 604 forinton állt meg. A vezető bankpapír a BUX átlagához hasonlóan fél százalékkal drágult, így az OTP 6349 forinton fejezte be a napot; az FHB szintén fél százalékot erősödött. A Mol − az olajár jelentős visszaesése ellenére, a gyenge nyitás után folyamatosan felfelé haladva − 0,4 százalékos erősödés után zárt egész pontosan 25 ezer forinton. A Richter és a kisebbik gyógyszerpapír, az Egis egyaránt másfél százalékkal erősödött, előbbi 37 870 forinton, utóbbi pedig 19 850 forinton zárt − annak ellenére, hogy a forint erősödött a dollárral és az euróval szemben. Az Állami Nyomda és a PannErgy annak dacára esett ugyanúgy 0,4 százalékkal, hogy az Erste új célárai szerint 40 százalékos felértékelődési lehetőség van a papírokban − előbbinél 1010, utóbbinál 1228 forint az új célár. A PannErgynél ráadásul az East Capital pénteki vásárlásaival 5 százalék fölé növelte részesedését. A nap vesztese az illikvid papírok közül az értékéből több mint tíz százalékot vesztő Nutex volt, de közel 5 százalékot esett az econet is − eközben a BIF csaknem 15 százalékot emelkedett, félmillió forintos forgalom mellett.
