Egy igazgatótanácsi határozat értelmében zárttá nyilvánították a Genesis éves rendes közgyűlését, így a sajtó képviselőjeként nem engedték be az eseményre a Napi Gazdaság tudósítóját. A transzparencia hiánya intő jel lehet a tényleges tevékenység megkezdését évek óta csak tervezgető társaság részvényeiből esetleg vásárolni szándékozó befektetőknek. A közgyűlésen részvényesként a TEBÉSZ képviseletében részt vevő Dióslaki Gábor lapunknak elmondta, az éves beszámolóhoz csatolt auditbizottsági jelentés siralmas képet fest a társaság 2010-es működéséről. A könyvvizsgálói jelentés Dióslaki elmondása szerint rámutat, a Genesis Capital Managementtel szembeni több milliárd forintos követelés megtérülése bizonytalan, ráadásul a márciusi megállapodás szerint esedékes részlet a jelentés kiadásáig nem teljesült. A közgyűlést végül felfüggesztették, az igazgatóság javaslatára a vezető tisztviselőknek adandó felmentvényre vonatkozó napirendi pontról május 25-én, a folytatólagos közgyűlésen dönthetnek. Dióslaki szerint ezt azzal indokolták, hogy addig bekövetkezhet olyan esemény, amely ezt indokolhatja. Lapunknak a TEBÉSZ-elnök viszont értetlenségét fejezte ki, hogy egy jövőbeni esemény esetleges bekövetkezése hogyan befolyásolhatja a múltbeli események polgárjogi megítélését.
