A BUX egy 200 pontos sávban oldalazva az egész napot a negatív tartományban töltötte, s végül félszázalékos veszteséggel, 24 161 ponton zárta a pénteki kereskedési napot. A forgalom ismét rendkívül alacsonyra sikeredett, alig haladta meg a 10 milliárd forintot. Az indexet leginkább az OTP részvényei húzták le. A bankpapír annak ellenére esett 2 százalékkal, 6320 forintra, hogy a svájci UBS 6100 forintról 6600-ra emelte célárát, valamint a társaság közgyűlésén Csányi Sándor elnök-vezérigazgató kijelentette, alulértékeltek az OTP-részvények.
A többi blue chip viszont mérsékelt erősödéssel zárt. A mezőnyből a legjobban a Mol teljesített, még ha 0,6 százalékos emelkedése nem is nevezhető meggyőzően acélosnak. Az olajpapír így 24 900 forinton búcsúztatta a hetet. A Telekom részvényei 0,2 százalékkal emelkedve, 608 forinton végeztek, míg a Richter hajszálnyi többlettel, 37 300 forintra javított. A kisebbik gyógyszergyártó már nem büszkélkedhetett teljesítményével, az Egis 1,6 százalékkal, 19 555 forintra esett.
Az érzékelhető forgalmat felmutató kis papírok közül a Genesis úgy drágult 7,3 százalékkal, 162 forintra, hogy éves rendes közgyűlését (a transzparencia nagyobb dicsőségére) zárt ajtók mögött folytatta le. A nyertesek közé iratkozhatott fel az Orco is, amely 3,2 százalékkal, 2380 forintra szépített.
A sereghajtók táborát erősítette a Phylaxia és a Nutex, előbbi árfolyama 6 százalékkal, 32 forintra, míg utóbbié 5 százalékkal, 304 forintra zuhant.
