BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitáraztak a dél-afrikai Genesis-befektetők

2011. április 28. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eladták összes részvényüket a felügyelet által februárban egyenként 20-20 millió forintra bírságolt dél-afrikai Genesis-befektetők − jelentette be a társaság a BÉT honlapján. A Calypso Mining Advisors 24 786 626 darabot, a Logical Mining 4 908 051-et, míg az utolsó, a Mohikan Development 5 288 642 Genesis-törzsrészvényt értékesített. (A negyedik apportőr Pinning Properties esetleges eladásáról egyelőre nem érkezett közlemény.) A dél-afrikaiak által eladott 34 983 319 papírból kereken 32 milliót egy Servertech Inc. elnevezésű vállalat vásárolt meg (ismeretlen áron), amivel papíron átlépte a 60 százalékos befolyási küszöbértéket.

Azért csak papíron, mivel a tőkeemelésből származó részvényeket a Keler megkeletkeztette ugyan, de nem vezette be a tőzsdére, mivel az apportőrök immár közel fél éve nem tettek eleget nyilvános vételi ajánlattételi kötelezettségüknek. Ezért is bírságolta meg őket a felügyelet, valamint egy külön határozatban korlátozta őket részvényesi jogaikban és felszólította a társaságokat a törvénybe ütköző befolyásszerzésük megszüntetésére. A vásárló Servertechnek így záros határidőn belül meg kell tennie a befolyásszerzéssel járó kötelező vételi ajánlatot, amelynek összege az elmúlt fél év átlaga alapján 219 forint lenne. Kivéve, ha a dél-afrikaiaktól magasabb áron vette a papírokat a Servertech, akkor ugyanis az az ár lenne az irányadó.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet