Igencsak megszenvedte a tavalyi utolsó negyedévet a Pannon-Flax. A társaság gyorsjelentése szerint az eredményt a hagyományosan erős negyedik negyedévben a pamutfonalak drágulása fogta vissza, ráadásul a piac nem tette lehetővé ennek érvényesítését a késztermékek árában. Az éves számokat 152 millió forinttal rontotta a jelentés szerint, hogy egy pályázaton elnyert megrendelés harmadát a honvédség nem hívta le. Az árbevétel csoportszinten így éves összehasonlításban 18,2 százalékkal, 1,87 milliárd forintra mérséklődött, míg üzemi szinten 143 milliós pluszról közel 83 milliós veszteségbe csúszott. A pénzügyi veszteség viszont 110,7 millióról 68 millióra mérséklődött. Összességében a Pannon-Flax 174,14 millió forintos adózott veszteséggel zárta az évet, ami komoly visszaesés a bázisidőszak 24 milliós nyereségéhez képest. A társaság a decemberben csökkentett idei eredményvárakozásaihoz ezúttal számokat is párosított, 2011-re 2 milliárdos árbevétel mellett 10 millió forintos mérleg szerinti eredményt tervez a vezetőség − derül ki a közgyűlési határozati javaslatból. Ehhez a társaság megtartja korábbi ingatlankezelői főprofilját, ám a likviditás megteremtéséhez értékesítheti bizonyos befektetéseit. A Pannon-Flax leányvállalata útján fenntartja hagyományos textilipari tevékenységét is (a szükséges hatékonyságnövelő intézkedések meghozatalával). Új tevékenységként energetikai és energiahatékonysági üzletág kifejlesztésébe kezd, amellyel energiamegtakarítási projektekben kíván majd részt venni.
