BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedtek a tőzsdék húsvét után

2011. április 26. kedd, 18:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rosszul kezdtek, de végül emelkedéssel zártak az európai tőzsdék a hosszú húsvéti szünet után, míg Amerikában folytatódott a rally tegnap este lapzártánkig.  A nagy nyertes a vártnál jobb gyorsjelentést közzétevő UBS bank volt, amely 4 százalékot emelkedett Zürichben, de a felvásárlási célponttá váló olasz Parmalat részvényei is közel 11 százalékot drágultak. Az amerikai részlegét, a Transamericát 900 millió dollárért a Scornak eladó holland Aegon papírjai pedig 3 százalékot ugrottak. Az egész kontinensen jól szerepeltek a chipgyártók és az autóipari cégek is, Frankfurtban pedig a gyógyszeripari Merck KGaA tűnt ki 3 százalékos drágulásával. A bányavállalatok például a Vedanta és az Anglo American azonban estek Londonban, miután a piacok a kínai monetáris politika további szigorodásától és így a nyersanyagok iránti kereslet csökkenésétől tartanak. A londoni FTSE100 0,9 százalékkal, a párizsi CAC40 0,6 százalékkal, a frankfurti DAX pedig 0,7 százalékkal magasabban zárta a napot, mint a csütörtöki záráskor.

A Wall Street-i tőzsdeindexek is pozitív tartományban kezdték a napot, és lapzártánkig folyamatosan emelkedtek: a Dow Jones ipari átlag 0,9 százékos, az S&P500 és a Nasdaq pedig egyaránt 1 százalékos pluszban állt. Miközben az ingatlanpiaci adat a várakozásnak megfelelően további áresést mutatott, a Conference Board fogyasztói bizalmi mutatója váratlanul 2008 óta a legjobb értékre emelkedett. Az amerikai tőzsdéket emellett a pozitív gyorsjelentések lendítették fel: a 3M 2,3 százalékkal, a UPS 1,4 százalékkal, a Ford pedig 2,5 százalékkal emelkedett. A Coca-Cola negyedéves jelentése azonban nem tetszett a befektetőknek, a cég részvényei 2 százalékot estek a nyitást követően.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet