A New York-i Értéktőzsde igazgatósága alig két héten belül ismét egyhangúan elutasította a Nasdaq OMX és IntercontinentalExchange 350 millió dolláros bánatpénzzel megfejelt ajánlatát − írta a Reuters. Indoklásuk szerint versenyjogi szempontból túl kockázatos lett volna az amerikai börzék egyesülése. A NYSE vezetősége továbbra is a Deutsche Börse 10,1 milliárd dolláros barátságos felvásárlási ajánlatát támogatja, így a döntés nem volt meglepő. A Nasdaq/ICE páros a döntést követően leszögezte, nominálisan magasabb ajánlatukkal folytatják közvetlen tárgyalásaikat a NYSE részvényeseivel.
