A romániai közúti és autópálya-kezelő társaság (CNADNR) szerződést bont a Bukarest−Ploiesti autópálya-szakaszt építő konzorciummal.
Az indoklás szerint a Spedition UMB, a Tehnostrade, az Euroconstruct Trading 98, valamint a PA&CO International alkotta autópálya-építő konzorcium a 42,5 kilométeres sztrádaszakasz két kilométerén több mint 16 hónapja abbahagyta a munkát, ami súlyos szerződésszegésnek számít. A CNADNR szerint ugyanakkor a négy vállalat a szerződésben vállaltakhoz képest több pénzt is követel, ami szintén feljogosítja a megrendelőt a szerződés felbontására.
A hétfőn bejelentett szerződésbontás egy hét alatt a második Romániában, a múlt hét elején ugyanis a Cernavoda és Medgidia közötti autópálya-szakasz építőjét, a francia Colas vállalatot rúgta ki a CNADNR. A román fővárost a fekete-tengeri Constantával összekötő autópálya 20 kilométeres szakaszának építésére 2008 novemberében szerzett jogot a Bouygues-cégcsoporthoz tartozó Colas. A 224 millió euró értékű szerződés szerint a sztrádarészt idén nyáron kellett volna átadni.
A CNADNR nem titkolt szándéka, hogy rendet rak a több sebből vérző romániai infrastruktúra- fejlesztések körül, miközben több mint hárommilliárd eurót kívánnak idén út- és vasútépítésre fordítani. Több mint egymilliárd eurót a IV. páneurópai folyosó részeként épülő dél-erdélyi sztrádaszakasz emészt fel, 250 millió euró jut a craiovai, a marosvásárhelyi, a mihailesti és a brassói körgyűrűk megépítésére.
