BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Biztosítékot kérne a Nasdaqtól a NYSE

2011. április 19. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A New York Stock Exchange Euronext (NYSE) feltehetően nagy összegű garanciavállalást kér a Nasdaq OMX-től arra az esetre, ha ajánlatuk megbukna a versenyjogi vizsgálaton. Legalábbis a Reutersnek nyilatkozó, ügyhöz közeli két forrás szerint ez lehet az előfeltétele, hogy tárgyalóasztalhoz üljön a két tőzsdeüzemeltető társaság vezetése. A NYSE a források szerint 2 milliárd dolláros biztosítékot kérne, ami jócskán meghaladja a két másik forrás szerint a Deutsche Börse hasonló célra felajánlott 250 millió euróshoz nagyságrendileg közelebb álló Nasdaq-tervet. A NYSE két hete egyszer már visszautasította a Nasdaq és az Intercontinental Exchange 11,3 milliárdos ajánlatát. A menedzsment ugyanis sokkal inkább a Deutsche Börse 10,2 milliárdos barátságos felvásárlási ajánlatát fogadná el, amely véleményük szerint stratégiailag is előnyösebb.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet