BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladta NeoFM-részesedését az Est Media

Az Est Media bejelentése szerint eladta a NeoFM-et üzemeltető társaságban meglévő részesedését és veszélybe kerülhet a Sziget-akvizíció finanszírozása is. A cégelnök bejelentés előtti masszív eladásai felvethetik a bennfentes kereskedés gyanúját is.

2011. április 18. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Est Media Nyrt. (korábbi nevén econet.hu) értékesítette a NeoFM országos kereskedelmi rádiót üzemeltető vállalkozásban meglévő 25 százalékos részesedését és a rádió reklámidejének értékesítését sem a társaság kereskedőháza végzi a jövőben − közölte a társasága BÉT honlapján. A vevő a kétmillió forintos jegyzett tőkéjű, Székely Gábor volt Szerencsejáték Zrt.-vezérigazgató érdekeltségébe tartozó többségi tulajdonos FM1 Friends Kft. A részesedésért az Est Media 120 millió forintot kap. Az ügylet következtében a társaság 8,5−10 milliárd forintos idei árbevételi tervét másfél milliárd forinttal csökkentette.

A szombaton kiadott közlemény szerint a rádiós és a hozzá kapcsolódó sales tevékenység veszteséges ugyan, ám az ezektől történő megszabadulás − nem részletezett okok miatt − az üzemi eredményességre előreláthatólag nem lesz kihatással.

Az Est cégcsoport láthatóan nincs jó helyzetben, nem az országos rádiótól való megszabadulás az egyetlen keserű pirula, amit az econet-részvényeseknek le kell nyelniük. A cég ugyanis várhatóan további érdekeltségeitől is kénytelen lesz megválni (a meglehetősen eufemisztikusan fogalmazó vállalati zsargon szerint reorganizálni a csoport működését). Sőt már arra is célzásokat tesz a közlemény, hogy elképzelhető, a Sziget Kft. további "akvizíciójára irányuló tranzakció folytatása korlátokba ütközik majd".

Hogy a lépések hátterében kényszerű pénzügyi, vagy esetleg politikai okok állnak, csak találgatni lehet − bár az előbbire utal a közlemény azon kijelentése, mely szerint sort kerítenek az Est Media finanszírozásának újrastrukturálására is. A bejelentés mindenesetre választ ad arra a kérdésre, miért is zuhant ilyen brutális módon az Est Media-papírok árfolyama az elmúlt hónapban. (Igen valószínű, hogy ma folytatódik a jegyzés szabadesése.)
Balázs Csaba cégelnök ráadásul a múlt hét végén, azaz a bejelentés előtt adott el igen jelentős mennyiségű Est Media-papírt.

A prompt eladások saját bevallása szerint a kényszerlikvidálás  része volt. Ám az időzítés a mostani bejelentés fényében rendkívül szerencsétlen. Így szinte kizárt, hogy a PSZÁF ne indítson vizsgálatot az ügyben. A kényszerlikvidálás ugyanis még védhető lehet a bennfentes kereskedelem szempontjából, a prompt piaci eladások viszont nehezebben kimagyarázhatóbbak.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet