Az Elmű és az Émász osztalékjavaslatát is elfogadták csütörtökön az éves rendes közgyűléseken. Az Elmű a konszolidált eredményének 48 százalékát, azaz részvényenként 1700 forintot fizet. Az osztalék érdekessége, hogy a cég tavaly részvényenként 3520 forintos eredményt ért el, ebből fizetett ki 1700 forintot, míg egy évvel korábban a 3000 forintos egy részvényre jutó profitból 2000 forintot adott oda a részvényeseknek a társaság. A gyorsan zajló közgyűlésen az egyetlen kérdés is arra vonatkozott, miért lett alacsonyabb a kifizetési arány. Ennek oka a cég vezetésének a tájékoztatása szerint az volt, hogy az eredménynövekedést a társasági adó 19 százalékról 10 százalékra csökkenése okozta. Így a 2009-es 5,9 milliárd forintos befizetési kötelezettség után tavaly 3,4 milliárd forint volt csak az adó. A magyar szabályozói környezet ugyanakkor nem nevezhető állandónak, így az ebből eredő pluszt a társaság nem meri osztalékként kifizetni. A közgyűlésen az is kiderült, hogy tavaly a hálózati veszteség mértéke 9,3 százalékon stagnált. Ugyanakkor az Elmű-Émász együttes behajthatatlan követelése 4,6 milliárd forintról 4,4 milliárd forint változott egy év alatt. Az Émász esetében is elfogadták a részvényesek az 1400 forintos részvényenkénti osztalékot. Ez azonban az 5,5 milliárd forintos adózás utáni eredménynek valamivel több mint 76 százalékát tette ki. A megmaradt 1,2 milliárd forintos profitot eredménytartalékba helyezték.
