BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra fizet osztalékot a Daimler

2011. április 14. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagyon optimista az autóipar kilátásait illetően a Daimler vezérigazgatója, aki a cég éves közgyűlésén szerdán úgy fogalmazott, hogy régen volt ilyen kedvező a jövőkép. Dieter Zetsche szerint a japán természeti katasztrófa, illetve az arab zavargások nem zökkentették ki a világgazdaságot az emelkedő pályáról. A Daimler a természeti katasztrófa és nukleáris baleset után átmenetileg leállította a gyártást japán haszongépjármű-leányvállalatánál, a Fusónál. A legnagyobb üzem azonban Tokiótól délre, Kawasakiban jó két hete ismét termel. Japánon kívül a konszern egyetlen üzemének termelésére sem gyakorolt említésre méltó hatást a katasztrófa. A Daimler 2010-et 7,27 milliárd eurós adózott eredménnyel zárta, Zetsche szerint az idei profit ennél \"jelentősen\" nagyobb lesz. A tavalyi profitból részvényenként 1,85 eurós osztalékot fizetnek ki. A Daimler az idén 1,2 milliónál több Mercedes, illetve Smart értékesítését tervezi.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet