Nagyon optimista az autóipar kilátásait illetően a Daimler vezérigazgatója, aki a cég éves közgyűlésén szerdán úgy fogalmazott, hogy régen volt ilyen kedvező a jövőkép. Dieter Zetsche szerint a japán természeti katasztrófa, illetve az arab zavargások nem zökkentették ki a világgazdaságot az emelkedő pályáról. A Daimler a természeti katasztrófa és nukleáris baleset után átmenetileg leállította a gyártást japán haszongépjármű-leányvállalatánál, a Fusónál. A legnagyobb üzem azonban Tokiótól délre, Kawasakiban jó két hete ismét termel. Japánon kívül a konszern egyetlen üzemének termelésére sem gyakorolt említésre méltó hatást a katasztrófa. A Daimler 2010-et 7,27 milliárd eurós adózott eredménnyel zárta, Zetsche szerint az idei profit ennél \"jelentősen\" nagyobb lesz. A tavalyi profitból részvényenként 1,85 eurós osztalékot fizetnek ki. A Daimler az idén 1,2 milliónál több Mercedes, illetve Smart értékesítését tervezi.
