BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Májusban fúr ismét Miskolcnál a PannErgy

2011. április 13. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PannErgy bejelentése értelmében az ütemtervvel összhangban elkezdődött a miskolci projekt termelőkút-energetikai berendezéseinek, illetve a távhõrendszerrel összekötõ vezetékrendszernek a műszaki tervezése, amelyet a Pöyry Erõterv Zrt. végez. A kistokaji visszasajtoló kút fúrása a tereprendezés után várhatóan május végén kezdõdik. A teljes rendszer engedélyeztetési eljárásait elõreláthatólag a nyár végén kezdi el a PannErgy.  A projekt elsõ fázisa a meglévõ termelõ kút mellett két visszasajtoló kút fúrását, illetve az Avas lakótelepig futó, mintegy 8 kilométer hosszú vezetékrendszer kiépítését foglalja magában. A projekt újabb szakaszának elõkészítésénél megvizsgálják az avasi hõátadó állomások fejlesztésének lehetõségét is. A hõcserélõk korszerűsítése révén a termelõ kutak alkalmasint teljes egészében elláthatják az Avas városrészt. Az elõzetes számítások alapján a korszerűsítés számottevõ energia- és pénzügyi megtakarítással járhat.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet