A NYSE Euronext igazgatósága vasárnap egyhangúan visszautasította a Nasdaq OMX és az IntercontinentalExchange 11,3 milliárd dolláros közös ajánlatát, és egyben megerősítették, hogy továbbra is a Deutsche Börsével tervezett egyesülést tervezik végrehajtani. A kikosarazással egy időben Duncan Niederauer, a NYSE Euronext vezérigazgatója további megtakarításokat ígért a fúzió kapcsán, míg Reto Francioni, a Deutsche Börse vezére arra utalt, hogy más európai tőzsdék is érintettek lehetnek az ügyletben − jelentette a Financial Times. Francioni, aki az egyesült társaság elnöke lehet majd, a Neue Züricher Zeitungnak azt nyilatkozta, hogy egyebek mellett a svájci és a spanyol tőzsde is a csoport részévé válhat. A visszautasításról Frank DeMaria, a Nasdaq szóvivője azt mondta, nem érte meglepetésként őket a döntés, de csalódást keltő a válasz, hiszen az egyáltalán nem tükrözi a részvényesek legjobb érdekeit. (A NYSE vezetősége részben pont a részvényesek érdekének védelmével indokolta az elutasítást.) A Reutersnek nyilatkozó elemzők szerint nem kizárt, hogy a Nasdaq/ICE páros ezután közvetlenül a NYSE részvényeseihez fordulva egy ellenséges felvásárlási ajánlattal rukkol elő. Erre tett burkolt utalást Robert Greifeld, a Nasdaq vezérigazgatója is, aki az elutasító döntés után leszögezte, a NYSE részvényeseitől kapott igen pozitív visszajelzések után igazán elvárható lett volna, hogy a New York-i tőzsde menedzsmentje tárgyalóasztalhoz üljön a Nasdaq vezetőségével. Mindenesetre a bejelentések után a Deutsche Börse árfolyama közel egy százalékkal emelkedett, míg a NYSE jegyzése 1,6, a Nasdaq OMX-é pedig 0,5 százalékkal esett hétfőn.
