BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelképes osztalékot fizetne a Nutex

2011. április 11. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az első félévi állapothoz képest csaknem harmadára esett éves nyereségéből részvényenként 10 forint osztalékot fizetne a Nutex (ex-Humet) − derül ki a közgyűlési előterjesztésekből. Az éves konszolidált jelentés alapján a társaság tavaly közel 1,3 milliárd forintos árbevételén 101,36 millió forint adózott eredményt ért el. Tavaly félévkor még 284 milliós nyereséget mutattak ki, jórészt közelebbről meg nem nevezett devizaeszközök átértékelésén, így a profit közel kétharmadával esett vissza év végére − igaz, a Nutex még Humetként 220 millió forintos veszteséggel zárta a szétválás miatt kicsit kuszált 2009-et.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet