BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét a feltörekvő piacokra áramlik a tőke

2011. április 11. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Míg az első negyedévben a fejlett piaci részvényalapok felé vándorolt a tőke a feltörekvők kárára, a második negyedév első hetében fordult a kocka. Ráadásul az eddig a partvonalról szemlélődő szereplők is megjelentek a vételi oldalon, a különféle részvény- és kötvényalapokba tavaly ősz óta nem látott mértékben áramlott a tőke. Az április 6-ával végződő héten összesen 13,35 milliárd dollárnyi friss pénz érkezett a legkülönfélébb részvényalapokba (ennek harmadát zsebelhették be a feltörekvő piaciak), illetve 3,84 milliárd ment a kötvényalapokba az EPFR Global adatai alapján. Több hónapos rekordot döntöttek a globális fejlődő piacokba fektető GEM, a BRIC, a koreai, a török részvényalapok, illetve a kockázatosabb, de magasabb hozamú kötvényekbe fektető instrumentumokba.
Jó hír, hogy a térségünket is felölelő EMEA-részvényalapokba (továbbra is orosz túlsúly mellett) a hazánkat is tartalmazó feltörekvő európai papírokba fektető eszközökbe is érkezett friss tőke. Igaz, ez a pesti tőzsde teljesítményén is tetten érhető volt.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet