Ugyan hivatalos döntés csak később születik, a New York-i értéktőzsde igazgatóságához közel álló forrás szerint lesöpörhetik az asztalról a Nasdaq OMX és IntercontinentalExchange ellenajánlatát − értesült a Reuters. A forrás szerint ugyanis a NYSE−Nasdaq házasság stratégiailag kicsit sem csábító. Azon felül, hogy masszív elbocsátásokkal járna, a NYSE Euronext részvényesei is komoly értékvesztéssel szembesülnének. Ráadásul a két legnagyobb amerikai börze egyesülése valószínűleg egy antitröszteljáráson is megbukna vagy legalábbis komoly aggályok merülnének fel vele kapcsolatban.
A Nasdaq−IntercontinentalExchange páros még múlt héten tett 11,3 milliárd dolláros ajánlatot az NYSE Euronextre, ráígérve a Deutsche Börse 10,2 milliárdos barátságos felvásárlási ajánlatára.
A sajtóban időközben olyan hírek is felröppentek, hogy a NYSE ellenajánlatot tenne a Nasdaqra, ám ezt a Reutersnek név nélkül nyilatkozó forrás kategorikusan cáfolta. Ezt később a börze szóvivője is megerősítette.
