BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem kell a Nasdaq a NYSE-nek

2011. április 8. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ugyan hivatalos döntés csak később születik, a New York-i értéktőzsde igazgatóságához közel álló forrás szerint lesöpörhetik az asztalról a Nasdaq OMX és IntercontinentalExchange ellenajánlatát − értesült a Reuters. A forrás szerint ugyanis a NYSE−Nasdaq házasság stratégiailag kicsit sem csábító. Azon felül, hogy masszív elbocsátásokkal járna, a NYSE Euronext részvényesei is komoly értékvesztéssel szembesülnének. Ráadásul a két legnagyobb amerikai börze egyesülése valószínűleg egy antitröszteljáráson is megbukna vagy legalábbis komoly aggályok merülnének fel vele kapcsolatban.

A Nasdaq−IntercontinentalExchange páros még múlt héten tett 11,3 milliárd dolláros ajánlatot az NYSE Euronextre, ráígérve a Deutsche Börse 10,2 milliárdos barátságos felvásárlási ajánlatára.

A sajtóban időközben olyan hírek is felröppentek, hogy a NYSE ellenajánlatot tenne a Nasdaqra, ám ezt a Reutersnek név nélkül nyilatkozó forrás kategorikusan cáfolta. Ezt később a börze szóvivője is megerősítette.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet