A szerdai szárnyalás után a csütörtök csapkodással telt a pesti parketten. A BUX így egy 450 pontos sávot bejárva az utolsó percek felrántását követően végül 0,5 százalékkal erősödve, 24 451 ponton zárt. Az iránykereséshez masszív, 43 milliárd forintot meghaladó forgalom is párosult. Üzletkötők szerint a napközben tapasztalt ideges rángatózást az átlagon felüli számban megjelenő daytrade-esek mozgolódása idézhette elő. A vezető papírok közül a Mol teljesített a legjobban, 1,4 százalékkal erősödve, 25 550 forinton végzett. Az előző nap kitört OTP árfolyama ezúttal 0,4 százalékkal, 6280 forintra kaptatott. Tette mindezt brutális, 31 milliárd forintos forgalom mellett. Igaz, a bankpapír késő délelőtt még 6081 forinton is megfordult. A Telekom papírjait az utolsó pillanatban tépték ki, így végül 0,2 százalékos plusszal, 607 forinton végzett. A nagyok közül a Richter volt a nap vesztese, árfolyama 0,05 százalékkal, 38 680 forintra csúszott vissza, bár pár perccel zárás előtt még félszázalékos mínusznál járt. Szektortársa, az Egis még rosszabbul szerepelt, másfél százalékkal, 19 600 forintra rontott. A kicsik közül a múlt évet komoly javulással záró, valamint újabb nagyobb megrendelést bejelentő Csepel drágult, 11,5 százalékkal, 475 forintra. Jelentős, 260 millió forintos forgalomban zuhantak ellenben az econet részvényei, jegyzésük 9,23 százalékkal, 59 forintra esett. A társaság zárás után jelentette be, hogy Balázs Csaba 98 százalékos tulajdonában álló két cég is határidős vételi kontraktusokat adott el szerdán. A Stirling Investments 24, míg a Canongate 38 kontraktust értékesített 65,21−65,26 forintos részvényenkénti átlagáron. Ezáltal a Stirlingnél 236, míg a Canongate-nél 364 vételi kontraktus maradt.
