BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Többéves csúcsán a Mol

2011. április 7. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT indexe egész nap emelkedve 3,2 százalékos többlettel, 24 336,56 ponton, napi maximuma közelében fejezte be a kereskedést szerdán. A decemberi határidő értéke ennél valamivel kisebb mértékben, 2,7 százalékkal nőtt, ami 24 770 pontos utolsó értéket jelentett.
A prímet az 5,2 százalékkal 6258 forintra dráguló OTP vitte, amelynek ráadásul a forgalma is igencsak megugrott, hiszen 30 milliárd forintot meghaladó kötésre nagyon rég nem volt példa. Egyelőre tehát sikeresen törte át a kemény ellenállásnak tartott 6000 forintos értéket az OTP, megnyitva az utat a 7000 forint felé. A Mol 3,3 százalékkal drágult, ami elmarad ugyan a bankrészvény remek szereplésétől, de 25 200 forintos záróárra utoljára 2007 végén volt példa, így e részvény közel három és fél éves csúcsára futott fel, szintén elég magas, 5 milliárdot meghaladó forgalommal. A Magyar Telekom is nekirugaszkodott a 600 forint fölött húzódó ellenállási zónájának. A részvény az elmúlt napok egy helyben topogása után 2,7 százalékkal, 606 forintra ugrott. A Richter ugyanakkor még mindig lemaradó, a gyógyszerpapír 1,1 százalékkal, 38 700 forintra kúszott fel, miközben az Egis ennél is rosszabbul szerepelt, mert fél százalékkal, 19 895 forintra gyengült. A kisebb részvények közül a Pannunion és a Phylaxia drágult leginkább, több mint 9 százalékkal, de az Állami Nyomda is éppen csak hogy lemaradt az OTP mögött a 4,8 százalékos növekedésével. Ez a Nyomda esetében 765 forintos záróárat jelentett. Az elmúlt napokban egyre feljebb kúszó E-Star viszont szerdán már nem tudott lépést tartani a piaccal, árfolyama ugyanis 1,3 százalékkal, 11 700 forintra esett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet