BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét pert vesztett a Szurgut a Mol ellen

2011. április 7. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fővárosi Bíróság elsőfokú ítélete elutasította a Szur­gutnyeftyegaz keresetét a Mol ellen és 1,25 millió forint perköltség megfizetésére utasította. Az indoklás szerint a Szurgut hivatalosan nem részvényes, így nem támadhatja meg a részvénykönyvi bejegyzés megtagadását. A bíró szerint ez érdekes jogi helyzet, de a jogszabályokból ez következik. Az ítélet így gyakorlatilag megegyezik a tavaly novemberben egy másik, azonos tárgyban indított eljárás ítéletével. Az indoklás ott is azonos volt, abban az ügyben a közeljövőben a Legfelsőbb Bíróság hozhat majd ítéletet, mert a Szurgut felülvizsgálati kérelmet nyújtott be. A Szurgutnyeftyegaz azért perelte be másodjára is a Molt, mert a hazai társaság igazgatósága megtagadta az orosz részvényes részvénykönyvi bejegyzését a tavalyi éves közgyűlés előtt. (A Szurgut képviselője megfigyelőként részt vehetett a közgyűlésen, szavazni azonban nem tudott.) A 2009-ben azonos tárgyban indított eljárásban tavaly november 16-án született másodfokú ítélet jogerősen helyben hagyta a Szurgut keresetét elutasító ítéletet. A Szurgut jogi képviselője leszögezte, az alperes álláspontjával szemben nekik nem a Magyar Energia Hivatallal szemben vannak jogi fenntartásaik, hanem a Mol igazgatóságának azon döntését támadják, amely megakadályozta a társaság közgyűlésén a szavazati jogok gyakorlását. Perben a Szurgut azt támadja, hogy álláspontja szerint a Mol megtévesztette őket, mivel nem közölték, hogy az igazgatótanács nem ülésen, hanem körszavazással döntött a részvénykönyvi bejegyzés megtagadásáról. A Mol ügyvédei ismét a per megszüntetését kérték, valamint  hangsúlyozták, hogy a Szurgutnyeftyegaz nem volt jogosult a per  megindítására.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet