Második negyedéves elemzésében az amerikai részvényeken kívül a kelet-közép-európaiakat ajánlja felülsúlyozásra az Erste, a fejlett európai és feltörekvő latin-amerikai piacok alulsúlyozása, illetve semleges japán és fejlődő ázsiai kitettség mellett.
Az alacsony kamatkörnyezet miatt nehéz és kihívásokkal teli második negyedév elé nézhetnek a befektetők. A pénzintézet elemzői ezért úgy vélik, elsősorban a vállalati kötvények piacán érdemes szétnézni. Ám ha részvénybefektetésről van szó, a legérdekesebb lehetőségek a közép- és kelet-európai térségben találhatók.
Gazdasági szempontból tágabban értelmezett térségünkben a legérdekesebbek azok az országok lehetnek, amelyek kissé lemaradtak a régió fellendülésétől. Ilyen tekintetben Magyarország és Románia túlléphetnek eddigi gyengélkedésükön, Horvátországon viszont egyelőre nem látszanak a küszöbönálló javulás jelei. A térségi részvénypiacok teljesítményével kapcsolatban a stratégia leszögezi, immár sikerült elszakadni a PIIGS országok körüli félelmek jelentette szorongatásból. Az anyag külön kiemeli, hogy az utóbbi időben egyébként is problematikusnak mutatkozó Magyarország cds-árazása is bőven jobb állapotot tükröz, mint az eurózónatag Portugáliáé.
Ugyan a különböző alapokba áramló tőke iránya az év eleje óta erőteljesen a fejlett piacok irányába tolódott el a feltörekvők kárára, ez a folyamat az Erste elemzőinek véleménye szerint megfordulhat. Ezt támaszthatja alá az is, hogy jelenleg historikus összehasonlításban még mindig igen csábító értékeltségi szinten lehet részvényeket vásárolni régiónk piacain.
Az értékelési modell alapján az Erste a magyar részvénypiacot a térségen belül semlegesről felülsúlyozásra javasolja. Indoklásuk szerint a Széll Kálmán terv bejelentése ugyan sok kérdést hagyott nyitva, arra azonban elegendő volt, hogy elháruljon a további leminősítések veszélye. Pozitív tényezőként az anyag a tőzsdei társaságok árbevételének piaci konszenzus alapján 24 százalékos növekedése mellett a fair értékhez képesti 11 százalékos diszkontot emeli ki.
