Az igazgatóság nem javasol osztalékfizetést az április 28-án tartandó közgyűlésre − derült ki a Mol tegnap a BÉT honlapján megjelent közgyűlési anyagaiból. A testület indoklása szerint a Mol további ígéretes kutatási lehetőségekkel rendelkezik Oroszországban, Kazahsztánban, Pakisztánban és Irak kurdisztáni régiójában és továbbra is kulcsfontosságúnak tartja az INA rijekai finomítójának felújítását és a szlovákiai petrolkémiai beruházásokat. Ezért a 103,2 milliárd forintos anyavállalati mérleg szerinti eredmény teljes egészében eredménytartalékba kerülhet, már amennyiben ezt a részvényesek elfogadják, igaz, eddig nem volt példa az ellenkezőjére.
