BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eredménytartalék lesz a profit

2011. április 7. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az igazgatóság nem  javasol osztalékfizetést az április 28-án tartandó közgyűlésre − derült  ki a Mol tegnap a BÉT honlapján megjelent közgyűlési anyagaiból. A  testület indoklása szerint a Mol további ígéretes kutatási  lehetőségekkel rendelkezik Oroszországban,  Kazahsztánban, Pakisztánban és Irak kurdisztáni régiójában és továbbra  is kulcsfontosságúnak tartja az INA rijekai finomítójának felújítását és  a szlovákiai petrolkémiai beruházásokat. Ezért a 103,2 milliárd  forintos anyavállalati mérleg szerinti eredmény teljes egészében  eredménytartalékba kerülhet, már amennyiben ezt a részvényesek  elfogadják, igaz, eddig nem volt példa az ellenkezőjére.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet