BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A zloty erősíti a forintot

2011. április 6. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A zloty szárnyalása húzta magával a forintot kedden, miután a várakozásoknak megfelelő 25 bázispontos kamatemelés volt Lengyelországban − mondta Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizakereskedője a Napi Gazdaság Online-nak. A szakértő szerint ezzel még koránt sincs vége a magyar deviza erősödésének, amely valahol 260 és 262 forint között találhat erős ellenállásra. A csúcs 2009 eleje óta 2010 márciusában volt, 261,25 forinton.

Ruzsonyi szerint a forint szempontjából most a zloty ereje lesz a meghatározó, a nemzetközi hangulat kisebb súllyal esik latba. Mindez azt jelenti, hogy a svájci frankkal szemben is megnézheti a 200 forint körüli szintet az árfolyam, kedden azonban még 201 körül ingadozott, annak is betudhatóan, hogy az euró/frank árfolyam 1,31 fölé mozdult el. A dollár 186 forint volt kedden délután.

A másodlagos állampapírpiacon a diszkontkincstárjegyek hozama nem változott a keddi kereskedésben, ugyanakkor az éven túli állampapírok esetében jelentősebb csökkenés is volt. A visszaesés mértéke 5−13 bázispont volt, amelyből a legtöbbet az ötéves lejárat könyvelte el. Ennek átlagos hozama így 6,81 százalék lett. A legtöbbet a tízéves lejárat fizeti 7,06 százalékos hozammal, ami  10 bázispontos csökkenés volt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet