BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mozgalmasan telt a Genesis-közgyűlés

A Genesis stratégiájának bemutatásával egybekötött rendkívüli közgyűlést a szokásosnál aktívabb kisbefektetők kérdései színesítették. Rényi Gábor elismerte, nagy a bizalomvesztés a céggel szemben, ám reméli, a bányászat nem lesz olyan kudarc, mint a napelemgyártás tervezgetése.

2011. április 5. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mivel a Genesis hétfői rendkívüli közgyűlése első körben nem volt határozatképes, a megismételt gyűlésig felszabaduló órában a társaság üzleti terveit ismertette Rasztovits Zsolt vezérigazgató. A Genesis a rudabányai kitermelés beindításával 2012-re 7-11, míg 2017-re 16 millió eurós bevételt céloz meg, 2019-re pedig 14 millió eurós kumulált nyereséget remélnek - foglalta össze a társaság már korábban publikált terveit (Napi Gazdaság, 2011. március 30.) Rasztovits.  A célokhoz idén 32 millió eurónyi beruházás, illetve működési költségek fedezetének bevonása szükséges. A tevékenység viszont részbefektetésekkel is elindítható Rasztovits elmondása szerint. Kérdés azonban, hogy sikerül-e valódi befektetőt találniuk, aki ténylegesen áldoz a bányaprojektre. Kisrészvényesi felvetésre, miszerint a tőkebevonás vonatkozásában az igazgatóság szembesült-e a Genesist sújtó bizalmi deficittel és kívánják-e kezelni a kérdést, Rényi Gábor igazgatósági tag leszögezte, valóban érzékelhető a bizalmi válság, amely a részvény árfolyamán is látszik.

A részvényesi kérdésben foglalt napelemgyártásra vonatkozó részre Rényi elmondta, a napelemleányok értékesítéséről már megszületett a döntés, az ebből 30 hónap alatt részletekben befolyó 15 millió eurót pedig a bányászati tevékenységre kívánják majd fordítani. (Ehhez fedezetként vagyoni biztosítékkal rendelkező váltók állnak a háttérben Rényi szerint.) A 1,5 milliárd dollárnyi ásványvagyon nemzetközi auditja Rényi Gábor reményei szerint majd helyreállítja a befektetői bizalmat. A közgyűlés egyik pontja az RK bányatársasággal kapcsolatos szerződés elfogadásáról szólt. Az RK tavaly még az azóta értékesített Pólus Kincstől szerzett meg bizonyos kutatási jogokat és szerződött a kutatás végzéséről a Rotaqua Kft-vel, összesen 500 millió forint értékben. Egy kisrészvényes azonban aggályát fejezte ki, hogy vakon kellene szavazni a szerződésről, konkrét tartalmának ismerete nélkül. Így a napirendi pont végül úgy módosult, hogy a közgyűlés határozatával felhatalmazta az igazgatóságot, hogy a szerződést a Rotaquával 500 millió forint értékben véglegesíthesse. Ezt a megjelent részvényesek végül megszavazták.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet