A reggeli esés után napközben a visszafogottan optimista nemzetközi hangulatban a pesti tőzsde is nekifutott a pozitív tartománynak. A kereskedést azonban 0,3 százalékos mínusszal, 23 553 ponton végezte a BUX.
Hétfőn forgalom is párosult a nullás szint körüli vergődéshez, összességében az idei éves átlagot valamivel meghaladó, 17 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a pesti parketten.
A mutatót leginkább a Richter húzta a mélybe, a gyógyszergyártó egész napos lejtmenet után 3,36 százalékot gyengülve 38 600 forinton végzett. Szektortársa, az Egis ellenben javítani tudott, 0,3 százalékkal 20 280 forintra erősödött.
A Mol pénteki csúcsformájából a hét első napján korrekció üzemmódba kapcsolt, árfolyama 0,8 százalékkal, 24 500 forintra esett.
A Telekom jegyzése 0,3 százalékkal, 589 forintra mérséklődött.
A blue chipek közül a legjobban teljesítő papírnak az OTP bizonyult, a bankpapír 1,9 százalékkal, 5855 forintra javított, így 30 forinttal napi maximuma alatt végzett. Ebben szerepet játszhatott az is, hogy a svájci frank/forint keresztárfolyam hétfőn benézett a 202-es szint alá is.
A pénteki pihenő után folytatták szárnyalásukat az E-Star papírjai, amelyek ezúttal 2,2 százalékkal, 11 600 forintra drágultak, 125 millió forintos forgalomban.
Csaknem ugyanekkorra értékben cseréltek gazdát a CIG Pannónia papírjai. Ez a záróértéken azonban nem volt érzékelhető, hiszen egész nap 850—885 forint közötti pattogást követően végül 880 forinton stagnált a részvény.
A vesztesek közé iratkozhattak fel az igencsak illikvid Csepel, Nutex (ex-Humet), illetve a Bookline papírjai, mindhárom 5 százalék körül esett.
A rendkívüli közgyűlése után 1,25 százalékkal esett a Genesis-papírok árfolyama, így 158 forinton végeztek.
