Az orosz befektetési bank, a Renaissance vezette konzorcium (a Banca Transilvania bank brókercége a BT Securitieszel, a görög EFG Securitieszel és a szintén romániai Romcapitallal szövetkezve) kapta a legnagyobb, 92,5-ös pontszámot azon a liciten, amelyet a román olajtársaság, a Petrom privatizációjára hirdetett meg Bukarest. A román állam az OMV Petromban (SNP) birtokolt 9,8 százalékos részesedését tervezi a bukaresti értéktőzsdén privatizálni idén, a piacra dobott papíroktól 500 millió eurós bevételt remél a költségvetés. A listázást végző konzorcium 4-5 millió eurós jutalékra számíthat. Az OMV Petrom részvényeinek 51 százaléka az osztrák OMV tulajdonában van, a papírok 20 százalékát a pénzügyminisztérium által a román állam birtokolja, 20 százaléknyi részesedést pedig az FP (Fondul Proprietatea) tudhat magáénak. Az olajtársaság részvényeivel hétfőn 0,4174 lejes átlagáron kereskedtek hétfőn, ezen az árfolyamon a vállalat kapitalizációja meghaladja a 23,7 milliárd lejt (egy euró 4,15 lej). Az oroszok ajánlatukkal olyan nagy neveket utasítottak maguk mögé, mint a UniCredit és Goldman Sach, a kárpótlási alapot is menedzselő Morgan Stanley vagy a JP Morgan.
