Az olajár emelkedése, illetve a közelgő osztalékfizetés miatt a Mol és a Magyar Telekom teljesített legjobban a vezető részvények közül a magyar tőzsdén. Akik e két részvényre fogadtak az év elején, jelentős haszonra tehettek szert, hiszen mintegy bruttó 15 százalékos volt az emelkedésük, ami három hónap alatt nagyon jó teljesítménynek számít. A Mol esetében a sikeres olajtalálatok, illetve az ezek által nyújtott lehetőségek miatt a jó szereplés nemigen volt kérdéses az év elején sem, hiszen szinte minden elemző ezt a részvényt ajánlotta kedvenceként. A Magyar Telekom már inkább számított sötét lónak, azonban a közelgő osztalék mellett az is segített a részvénynek, hogy a telekomadó terén vizsgálat indult Brüsszelben, illetve lezárult az első negyedévben a magyar nemzetbiztonság vizsgálata is. A gyógyszercégek rossz szereplése sem okozhatott nagy meglepetést, hiszen e társaságoknál a mai napig nem lehet pontosan tudni, hogy a kormány jövőbeli megszorításai milyen mértékben érintik őket.
Az OTP árfolyama ugyanakkor meghaladta a BUX növekedését, amiben a forint relatív ereje játszhatott szerepet, hiszen továbbra is a svájci frank forinttal szembeni értéke a legfontosabb kockázati tényező a bankrészvény árfolyama szempontjából.
Az A kategóriás részvények közül a legjobban az E-Star (az év végén még RFV) szerepelt. A részvény árfolyamára a magánnyugdíjpénztárak körüli aggodalmak csak pillanatokra hatottak, illetve jót tett az is, hogy a menedzsment előre jelezte, vannak külföldi befektetők, akik megveszik az esetlegesen államhoz kerülő részvényeket. Az Orco ebben a negyedévben alig maradt le az első helyről, úgy látszik, a befektetők egyre kevésbé félnek a cég csődjétől. A B kategóriás részvények közül érdemes kiemelni a CIG Pannónia papírjait, amelyek szintén sokat drágultak a negyedévben, igaz, ebben főleg az utolsó napok szárnyalása játszotta a főszerepet. Komolyabb mozgások is voltak az illikvid papírok esetében, a Nutex például a részvényei összevonása után jelentősen zuhant, és ezzel a negyedév vesztese lett. Sokat drágult viszont a Csepel, amely sok megrendelés elnyerését jelentette be. A legtöbbet a Kreditjog ment fel, e részvénynél azonban semmilyen hír nem támasztotta alá az emelkedést.
