BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimizmus Pesten is

2011. március 30. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kedvező nemzetközi hangulatban szépen teljesített a BÉT irányadó indexe is, a BUX egy kis délutáni megbicsaklást leszámítva tartós, 1,25 százalékos emelkedéssel, 23 035 ponton fejezte be a kereskedést. A kirívóan alacsony keddi forgalom után tegnap már közepesnek mondható, 12 milliárd forintnyi értékben cseréltek gazdát a részvények. A vezető papírok közül a Mol drágult a leglendületesebben, árfolyama 2,1 százalékkal feljebb kerülve, 24 100 forinton végzett, száz forinttal napi maximuma alatt. A Richter 1,1 százalékot erősödve, 37 905 forinton zárt. Szektortársa, az Egis már nem teljesített ilyen szépen, jegyzése 0,3 százalékkal esve, 19 580 forinton állapodott meg. A kereskedés elejétől folyamatosan lefelé csorgó és csupán a zárás előtt visszakapaszkodó OTP részvényeire 0,9 százalékos drágulást követően 5601 forinton születtek az utolsó kötések. A nagyok közül a Telekom kissé alulteljesítette társait, félszázalékos erősödése 588 forintos záróértéket takart.

A kisebbek közül a CIG Pannónia volt a nap nyertese, részvényei a VIT Nyugdíjpénztárral kötött megállapodás hírére 6,6 százalékkal, 858 forintra ugrottak fel. Jelentős, 210 millió forintos forgalom mellett 5,5 százalékkal, 11 290 forintra drágultak az E-Star (ex-RFV) részvényei. Az illikvid papírok közül ütemesen emelkedett az Őrmester, a Forrás-osztalékelsőbbségi, a Hybridbox és a Csepel is. A vesztesek közt 5-10 százalék között esett az econet.hu, a Phylaxia, illetve a Nutex (ex-Humet).

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet