A FreeSoft igazgatósága nem javasolja osztalék kifizetését a tavalyi eredményből, azt inkább az eredménytartalékba helyezik - derül ki a cég közgyűlési előterjesztéséből. A cégcsoport 2010-ben közel 88 millió forint konszolidált adózott eredményt ért el, míg egy évvel korábban 134 millió forint volt a veszteség. Az igazgatóság szeretné, ha a részvényesek felhatalmazást adnának arra, hogy a társaság alaptőkéjét az igazgatóság saját hatáskörben felemelhesse 2011. április 20-ától 2016. december 31-éig új részvények zártkörű forgalomba hozatalával.
A tőkeemelés egy naptári évben nem haladhatná meg az aktuális alaptőke 25 százalékát, a kibocsátási árfolyam pedig nem lehet kevesebb, mint az aktuális tőzsdei ár 90 százaléka. Ennél alacsonyabb kibocsátási ár meghatározása esetén az alaptőke felemelése a közgyűlés hatáskörébe tartozik. Ez egyébként nem jelent nagy változást a korábbiakhoz képest, csupán az időt tolják ki egy korábbi határozat lejárta miatt.
