Részvényesi javaslatra legfeljebb hatmillió forintos, azaz 600 ezer (10 forint névértékű) új részvény kibocsátásával történő tőkeemelésre jogosíthatja fel az E-Star (ex-RFV) közgyűlése az igazgatóságot - derül ki a határozati javaslatokból. Ugyan a felhatalmazás hivatalosan öt évre szólna, de a dokumentum hangsúlyozza, hogy a nyilvános vagy zártkörű tőkeemeléssel bevont összeget a társaság az új (nagy valószínűséggel romániai és lengyelországi) beruházások finanszírozására kívánja felhasználni, ezért kiemelt jelentőségű a tőkebevonás gyors lebonyolítása.
A dokumentum leszögezi, hogy az igazgatóság a tőkeemelés során olyan jogi megoldást részesít majd előnyben, amely mind a lengyel, mind a magyar piacon hatékonyan szolgálja a tőkeemelés céljának elérését. A lépéssel mindenesetre a jelenleg a BÉT-re - és egy hete a varsói értéktőzsdére - bevezetett 2,4 milliós részvényszám 3 milliósra bővülne. A társaság március elején bemutatott középtávú stratégiájában már felmerült az SPO (másodlagos részvénykibocsátás) lehetősége, akkor 30-40 millió euró (azaz mintegy 8,1-10,8 milliárd forint) értékben. Amennyiben a társaság egy körben kívánná lebonyolítani a kibocsátást, az lapunk számításai szerint 270 forintos euróárfolyam mellett papíronként 13 500-18 000 forintos jegyzési árat adna (tegnap újabb 5,5 százalékos emelkedés után 11 290 forinton zárt a részvény).
Az akkor még RFV néven futó társaság legutóbb 2009 júliusában hajtott végre 400 ezer darabos kibocsátást, akkor 2750 forinton lehetett jegyezni a papírokat. A kihirdetés idején 2895 forintos tőzsdei árfolyam a jegyzési időszak alatt kereken 3000 forintra emelkedett. A társaság stratégiája alapján projektjei finanszírozásához 2015-ig 10-20 millió euró értékben kíván kibocsátani kötvényeket Magyarországon, míg további 40-50 milliónyit Lengyelországban.
