A Siemens még az idei második félévben tőzsdére vinné világítástechnikai üzletága, az Osram GmbH többségét, ám továbbra is hosszú távú stratégiai befektető maradna - jelentette be a társaság. Ugyan a német ipari konglomerátum azt nem közölte, mekkora bevételt vár az ügylettől, de a Philips után a világ második legnagyobb lámpakörtegyártójának számító, világszerte 40 ezer főt foglalkoztató Osram tavaly 4,7 milliárd eurós árbevételt termelt. Peter Reilly, a Deutsche Bank elemzője 5,58 milliárd euróra értékelte nemrégiben a társaságot - írta a MarketWatch, míg a Reuters által megkérdezett elemzők szerint az Osram értéke 5-7 milliárd euró között lehet. A kibocsátást követően a vállalat a tervek szerint felvásárlási célpontok és stratégiai együttműködési lehetőségek felkutatásán dolgozik majd. A Siemens ellenben a felszabaduló tőkével a zöldenergia-szektorban vetheti meg a lábát, illetve a már meglévő energetikai, ipari és egészségügyi üzletágak mellett létrehoznának egy új, infrastruktúrára és városi fejlesztésekre kihegyezett egységet. A Siemens árfolyama a bejelentést követően 0,6 százalékos mínuszt is mutatott, ám késő délután plusz nullánál járt a frankfurti kereskedésben.
