BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új kérője akadhat a NYSE-nek

2011. március 28. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közel három százalékkal emelkedett a NYSE Euronext részvényeinek árfolyama, miután a Wall Street Journal értesülései szerint a Nasdaq OMX és az Intercontinental Exchange (ICE) az elmúlt napokban előrehaladott tárgyalásokat folytattak a New York-i tőzsdét üzemeltető társaságra teendő ellenajánlatról. A NYSE Euronextre a Deutsche Börse még február közepén megtette papíronként 35,75 dolláros, összesen 10,2 milliárd dollár értékű barátságos felvásárlási ajánlatát, amelyben a társaságok igazgatóságai elvben már megegyeztek. A Nasdaq esetleges ellenajánlatának híre nem előzmény nélküli, február végén már többen szóba hozták ennek lehetőségét (Napi Gazdaság, 2011. február 25.).

A jelenlegi tárgyalások során az ügyhöz közel álló források szerint a legfőbb kérdés az árazás. Amiben mind a Nasdaq, mind az ICE menedzsmentje egyetért, hogy részvényenként 40 dollár feletti ajánlattal kell előrukkolniuk, ami összességében így legalább 10,5 milliárdra rúgna. Elemzők számításai szerint a két társaságnak papíronként legalább 43 dollárnyi készpénzt és részvényt kéne felajánlaniuk, hogy labdába rúghassanak a Deutsche Börse ajánlata ellenében. A Nasdaq elsősorban a NYSE részvény- és opciókereskedési üzletágában érdekelt, míg az ICE a csoport londoni határidős piacára, a Liffe-re feni a fogát. A források szerint a két társaság vezérei most arra várnak, megbukik-e az európai versenyjogi vizsgálaton a Deutsche Börse ajánlata. Az eredmény függvényében döntik majd el, mikor és hogyan tegyék meg ellenajánlatukat.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet