A nyitás idején mért 266,30-as szintről 267,30-ig gyengült a nap folyamán a forint az euró ellenében, amiben a vártnál jobb adatra gyengülő dollár is szerepet játszott. A vártnak megfelelő kamatdöntést a piac is beárazta már, ráadásul Simor kommentárja alapján a hatszázalékos alapkamat is maradhat középtávon - mondta el megkeresésünkre Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank üzletkötője. Ezt támaszthatja alá az is, hogy a jegybank szerint a jelenlegi kamatszint fenntartása szükséges ahhoz, hogy 2012 végére a háromszázalékos célszint közelébe csökkenhet az infláció. Az egyhangú szavazással Ruzsonyi szerint azokat az elképzeléseket is hűtötte az MNB, miszerint a monetáris tanács újonnan megválasztott tagjai külön pályát képviselnének. A forint mindenesetre hétfőn erősen alulteljesítette a zlotyt, amiben az is szerepet játszhatott, hogy egy lengyel jegybankár áprilisra már kamatemelést helyezett kilátásba. Egy dollárért így 189,40, egy svájci frankért 206,80, egy fontért 303,90, száz japán jenért pedig 232,20 forintot kértek a bankközi devizapiacon késő délután. Többségében stagnáltak a hozamok az állampapírok másodpiacán, csak a három hónapos és éves lejáratú papíroké változott. Előbbieké nyolc bázisponttal csökkent, míg utóbbiaké hárommal nőtt. A referenciaátlag így 5,85 és 7,16 százalék között szóródott.
