BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább menetelt az OTP

2011. március 27. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A reggeli bizonytalankodást követően lendületet vett a BUX, és a kedvező nemzetközi hangulatban másodszori nekirugaszkodásra sikeresen küzdötte fel magát a 23 ezer pontos szint környékére.

A BÉT indexe végül 0,8 százalékos többlettel, 23 030 ponton fejezte be a kereskedést, közepes, 15,2 milliárdos összforgalom mellett. A blue chipek közül ismét az OTP teljesített a legjobban, a bankpapír közel 2 százalékos emelkedést követően 5684 forinton végezte a kereskedést, ám a nap folyamán az 5700 forintos szinttel is kacérkodott jegyzése. Az áprilisi közgyűlésén a tavalyinál magasabb osztalékra javaslatot tevő Richter részvényei 1,7 százalékkal, 37 560 forintra drágultak. Ugyan a Raiffeisen tartás ajánlását fenntartva 21 485 forintra csökkentette az Egisre vonatkozó célárát, a kisebbik gyógyszergyártó 0,7 százalékkal 19 700 forintra erősödött.

A Telekom árfolyama pár nap stagnálás után végre ki tudott robbani az 585 forintos szintről, a hetet 1,4 százalékos erősödéssel napi maximumán593 forinton búcsúztatta. Egyedüli lemaradóként a Mol kurzusa esett - 0,8 százalékkal, 23 800 forintra -, a társaság zárás után jelentette be, hogy lemond vezérigazgatói posztjáról Mosonyi György. A tízezres lélektani határt csütörtökön áttörő E-Star papírjai meg tudtak kapaszkodni az öt számjegyű régióban, 2 százalékkal növelve előnyüket 10 350 forinton zártak, 62 milliárd forintot meghaladó forgalomban.

Folytatta ellenben zuhanását a Pannon-Flax, amelynek árfolyama újabb közel tízszázalékos leértékelődéssel 524 forintra olvadt.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet