BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két és félszeres nyereséget vár idén a Graphisoft Park

2011. március 27. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Graphisoft Park az elmúlt évihez hasonlóan idén is 25 forint osztalékot fizet részvényenként, amennyiben azt az április 28-ra összehívott éves rendes közgyűlés jóváhagyja - áll a társaság határozati javaslatában. A társaság az adózott eredmény terhére fizet osztalékot (a javaslat szerint szeptember 5-i kezdőnappal), összesen 260 millió forintot. A társaság tulajdonában lévő 226 514 darab saját részvényre eső osztalék az eredménytartalékba kerül. A Graphisoft Park-csoport az éves jelentés szerint 7,4 millió euró árbevétel és 6,48 milliós EBITDA mellett 289 ezer euró nettó nyereséggel zárta a 2010-es pénzügyi évet. Az ingatlanok kihasználtsága az év eleji állapothoz képest 6 százalékkal, 83 százalékra nőtt. A menedzsment 2011-re 7,8 millió eurós bevételein 6,9 milliós EBITDA mellett 700 ezres nettó eredményt prognosztizál.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet