A kedvező nemzetközi hangulatban szépen teljesített a BUX is, a mutató napi maximumán, 22 840 ponton végzett csütörtökön, csaknem 1,9 százalékos emelkedést abszolválva. Az optimizmushoz az idei éves átlagtól csak hajszálnyival elmaradó, 16 milliárd forintos forgalom is párosult. A blue chipek közül az OTP muzsikált a legszebben, a hiteleit a befektetési kategóriába visszaemelő S&P mellett egy kisebb horvát bank esetleges felvásárlásának híre is hajtotta az árfolyamot. A bankpapír így szinte töretlen emelkedést követően öt forinttal napi maximuma alatt, 5575 forinton zárt, közel 3,4 százalékos erősödést követően. Jól teljesített a Mol is, amelynek részvényei 2,5 százalékkal kereken 24 000 forintra javítottak. A Telekom árfolyamát ellenben látszólag bebetonozták a befektetők, immár harmadik napja zárt 585 forinton. A nagyok közül egyedül csak a Richter esett. A Bayer ellen Nagy-Britanniában pert vesztő gyógyszergyártó papírjaira 0,6 százalékkal előző záróértékük alatt, 36 935 forinton született az utolsó kötés. Szektortársa, az Egis jegyzése ellenben 0,8 százalékkal, 19 550 forintra emelkedett. Az E-Star papírjai 2 százalékos emelkedéssel átszakították a lélektani tízezres határt és végül historikus maximumukon, 10 100 forinton végeztek. A Scaniával való együttműködésének mélyítéséről beszámoló Rába is erőt mutatott, a piac ugyanis látszólag megelégedéssel fogadta a hírt. A társaság papírjai 1,8 százalékkal, 818 forintra drágultak. Hosszú idő után először mérhető forgalmat felmutatva közel 0,3 százalékkal estek a Fotex-részvények, amelyek zárásban így 360 forintot értek. A Pannon-Flax is folytatta mélyrepülését, a leányvállalata anyagi nehézségeiről múlt hét végén beszámoló győri lenszövő gyár papírjai 4 százalékkal, 580 forintra estek.
