A Bank of America ismét nekifut második félévre tervezett visszafogott osztalékemelésének, miután a bankok felügyeletét is ellátó Federal Reserve ellenezte javaslatuk első változatát - írta a Bloomberg. A hírre 2,6 százalékkal zuhant a bank részvényeinek árfolyama, ami magával rántotta a szektor többi szereplőjét is. Az amerikai pénzintézetek múlt heti stressztesztje után a Fed több másik - korábban állami mentőövben részesült - bank esetében jóváhagyta az osztalékuk megemelését, illetve saját részvények visszavásárlására irányuló programjukat. A JP Morgan 20 centtel, 25 centre módosította kifizetendő osztalékát, míg a Citigroup 2008 óta először fizetne 1 centes osztalékot tízdarabonként összevonandó részvényei után. A Bank of America a tőkehelyzetére vonatkozó terv felülvizsgálata után ismét beadja kérelmét a Fednek. A 2008-ig 64 centes részvényenkénti osztalékot fizető legnagyobb amerikai pénzintézet szektortársaival egyetemben a válság idején függesztette fel a kifizetéseket. Erre tőkestabilitásuk megőrzése érdekében az egyre terebélyesedő hitelveszteségek ellensúlyozása miatt szükség is volt. A BoA számára egyelőre túl sok a bizonytalanság a jelzálogpiacot illetően ahhoz, hogy a Fed 2012 előtt engedélyezze neki a kifizetések emelését - idézte a Bloomberg Frederick Cannont, a KBW vezető elemzőjét. A szakember szerint a pénzintézet tőkemegfelelési mutatója egyelőre elégséges a nyereségesen működő pénzintézet számára, szektortársaihoz képest azonban túlságosan le van maradva, hogy apassza is azt.
