Szűk sávban csapkodva telt a keddi kereskedés a BÉT-en. A BUX-ot a késő délutáni enyhe felfutás dacára a kedvezőtlen nemzetközi hangulatban zárásban beütötték, így a mutató 0,1 százalékos mínusszal,
22 532 ponton végzett.
A toporgás a kereskedés intenzitásának hiányán is tetten érhető volt, a 8 milliárd forintos összforgalom az idei napi átlag alig felét tette ki.
A blue chipek közül a Mol volt a nap nyertese. Részvényei a társaság partnere, a GKP kurdisztáni kedvezőbb olajtalálatának hírére reggel megindultak, majd lefordultak. Késő délután aztán újra nekiiramodott a jegyzés, ám a zárás leöntése alól a Mol sem mentesült, végül 1,37 százalékos plusszal, 23 650 forinton állapodott meg.
Az ellenpontot az OTP képviselte, a bankpapír szinte az egész napot a negatív tartományban töltve másfél százalékos gyengülést követően 5415 forinton zárt.
A Telekom a hétfői rally után végül beragadt előző, 590 forintos záróértékén. A Richter részvényeire 0,27 százalékos gyengülést követően kereken 37 000 forinton születtek az utolsó kötések. Szektortársa 0,4 százalékkal került lejjebb, így az Egis végül 19 370 forinton végzett, elenyésző,
67 milliós forgalomban.
Az itthon 1 százalékkal, 9700 forintra dráguló E-Star papírjai még fényesebben debütáltak a Varsói Értéktőzsdén. A lengyel börzén tizenhárom, összesen 56 800 részvényes kötés során a 143,1 zlotys bázisárról közel öt százalékkal, 150 zlotyra ugrott a jegyzés. Ez remek alkalmat nyújthat az arbitrálásra, mivel 66,90-es zloty/forint árfolyam mellett ez 10 035 forintos árfolyamot takar.
Szintén a nyertesek közé iratkozhattak fel a CIG Pannónia papírjai, 2,65 százalékkal, 775 forintra javítottak. Ismét zuhanórepülésbe kezdtek ellenben a Pannon-Flax részvényei, 9,4 százalékkal, 569 forintra rontottak.
