BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alternatívenergia-cégeket venne a Generali

2011. március 22. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A japán atomerőmű-katasztrófa hosszú távú hatásai további lendületet adhatnak az alternatívenergia-szektornak, hiszen a globális kereslet folyamatos bővülése miatt tartósan magas olaj- és nyersanyagárak mellett egy másik szempont, az atomerőművek kockázatainak mérlegelése is jobban előtérbe kerül az energetikai beruházásoknál - vélik a Generali Alapkezelő elemzői. Szerintük a legkevésbé kockázatos zöldenergia- befektetéseket az energiahatékonyság javításában érdekelt társaságok papírjai jelentik, így a kedvenc papírjaik közé tartozik az E-Star és a Schneider Electric. Hosszabb távon viszont a piacvezető szereplők - köztük a vékonyfilmes technológiában élenjáró napelemgyártó, a First Solar - megfelelően pozicionáltak, hogy a kapacitások növekedéséből nyertesként kerüljenek ki.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet