BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Összevonást és osztalékfizetést tervez a Citi

2011. március 21. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két év után ismét osztalékot fizetne a Citigroup a második negyedévtől, miután törzsrészvényeit május 6-i hatállyal tízdarabonként összevonja - írta a Reuters. Ezzel 29 milliárd darabról 2,9 milliárdra csökken papírjai darabszáma, amelyek után negyedévente 1 cent részvényenkénti osztalékot fizet majd. A kifizetés mértéke önmagában jelképes, ám arról tanúskodik, hogy a korábban vastagon veszteséges pénzintézet jó úton van működése rendezését illetően - nyilatkozta a hírügynökségnek Michael Holland, a Holland & Co. vagyonkezelő elnöke. Az ügyhöz közel álló források szerint a Citi jövőre emelné az osztalék mértékét, ami jelenleg jócskán elmarad a JPMorganétől, ez utóbbi társaság ugyanis pénteki bejelentése alapján 20 centtel, 25 centre emelte papíronkénti osztalékát. A részvényösszevonás mögött elsősorban az intézményi befektetők számára csábítóbb árszint kialakítása állhat. A lapzártánkkor 1,4 százalékkal, 4,43 dollárra eső Citi papírjai a felszorzást követően 44,30 dollárt érnének.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet