BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem segít a magyar kormány a Szurguton

2011. március 20. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Szurgutnyeftyegaz saját kockázatára vásárolta meg a Mol-részvényeket az OMV-től úgy, hogy nem felel meg a rá vonatkozó jogszabályoknak - mondta Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter, miután a múlt hét végén lezárult az orosz-magyar kormányközi gazdasági együttműködési bizottság hatodik ülése. A miniszter szerint a magyar jogszabályi környezet adottság, ennek megfelelő megoldásra van szükség. Az ügyben a két vállalatnak kell megegyeznie, vagyis nem kormányfeladatról van szó, mert a magyar kormány nincs jogviszonyban az orosz konszernnel és nincsenek is eszközei a probléma megoldására.

Fellegi azt is hangsúlyozta, hogy az orosz fél feltételezése ellenére nincs szó semmiféle szubjektív akadályozó elemről vagy diszkriminációról: tőzsdén lévő magánvállalatról van szó, amelynek közgyűlési döntését jóváhagyta a Magyar Energiahivatal és a bíróság is. Az orosz befektetők egyébként Magyarországon megkapnak minden szükséges jogbiztonságot és védelmet, ha megfelelnek a jogszabályoknak - hangsúlyozta a miniszter.
A Szurgutnyeftyegaz 21,2 százalékos Mol-pakettjére utalva azonban azt is közölte az MTI-Eco tudósítása szerint, hogy Magyarországon az orosz befektetések útjában szubjektív akadályok állnak, amelyeknek megszüntetése hasznára válna a magyar gazdaság fejlődésének.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet