BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy pofont kapott a Mol a nap végén

2011. március 20. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nagy jegybankok jengyengítése határozta meg kedden délelőtt a tőke- és pénzpiacok teljesítményét. A sikeres összefogás hírére jelentősebb pluszban kezdtek a tőzsdék, a líbiai harcok miatt azonban gyorsan olvadt az optimizmus, egészen a fegyverszünet híréig. Ekkor újabb lendületet vettek a nemzetközi börzék, a nap végére azonban ez is elfogyott. A BUX végül a záró szakasz lekötése miatt napi mélyponton, 0,5 százalékos mínuszban, 22 161 ponton zárt. A vezető részvények közül sokáig a Mol teljesített a legjobban annak ellenére, hogy az olaj ára esett a líbiai tűzszünet hírére. A lendületet inkább az a híresztelés adta, hogy lengyel finomítót venne a Mol. A részvény végül a záró szakasz lekötése miatt 1,9 százalékkal, 23 050 forintra csökkent. Az OTP viszont egész nap szenvedett, végül napi mélyponton, 5370 forinton, egyszázalékos mínuszban búcsúzott a héttől. Jól szerepelt viszont a Magyar Telekom, amely 1,8 százalékkal, 574 forintra drágult. A gyógyszergyártók sem voltak túl acélosak. A Richtert azonban felkötötték a nap végén, így 1,3 százalékkal, 36 780 forintra drágult, az Egis pedig 0,5 százalékkal, 19 100 forintra nőtt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet