Csúnya eséssel zárta a csütörtöki napot a magyar tőzsde. Az egyetlen biztató jel talán az lehet, hogy a BUX-ot megtartotta a 22 000 pontos technikai támaszszint, ugyanakkor a forgalom sem nőtt meg, ami esetleg komolyabb fordulatra utalhatna. A nap elején még úgy-ahogy állta a sarat a tőzsde, sokan úgy látszik, még nem hittek a nagyobb esésben. A napközben érkező rossz makroadatokra komolyabb eséssel nyitó tengerentúli részvénypiacok azonban már a mélybe lökték a magyar tőzsdét is. A legtöbbet a Mol és az OTP esett a vezető részvények közül. Ennek hatására az olajrészvény is kiesett az emelkedő trendcsatornából. A nap elején még 23 000 forint felett forgó papír végül 22 800 forinton, 1,9 százalékos mínuszban zárt. Az OTP utolsó ára 5388 forint lett, ez 1,2 százalékos csökkenést jelentett, és azt is, hogy kitartott az 5350 forintos következő technikai támaszszint. A bankrészvény ugyan napközben járt e szint alatt is, de a zárásra sikerült visszakapaszkodnia.
A Magyar Telekom ára 0,4 százalékkal, 565 forintra csökkent, a növekvő állampapír-piaci hozamok mellett e részvénynek támogatást nyújthat a közelgő osztalékfizetés. A Richter viszont, amely az előző nap nagy vesztese volt, korrigálni tudott, a gyógyszergyártó 1,4 százalékkal emelkedett. Az Egis 0,6 százalékkal drágult, ez 19 ezer forintos utolsó értéket jelentett, e papír egyébként előző nap is drágulni tudott. A BUX így 22 098 ponton, 0,9 százalékos csökkenéssel fejezte be a napot, ami nagyjából megfelelt a vezető európai tőzsdék teljesítményének. A decemberi határidős index viszont 1,2 százalékot esett, így csökkent a kamattartalom. A kisebb részvények közül a kereskedésbe éppen visszaengedett Nutex harmadik napja zuhan, az előző két nap 20 százalékos esése után most 16 százalékot veszített az értékéből a részvény, amely így 480 forinton zárt.
