BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter vezette az esést

2011. március 9. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Továbbra is nagyon alacsony forgalom mellett esett a magyar tőzsde szerdán, így egyelőre fordulatnak nyoma sincs, a vevők ugyanis nem tolonganak a parketten. A BUX a Richter vezetésével hullott a mélybe, a gyógyszergyártó esetében tehát elég gyorsan elhalt az emelkedési kísérlet. A Richter 3,5 százalékkal, 36 500 forintra esett vissza, úgy, hogy egész nap nagyon gyengén teljesített. Az OTP, bár nem esett ekkorát, szintén fontos támaszt tört át. Az előző nap még 5500 forinton záró részvény a nap elején próbált megpattanni, a vérszegény kísérlet azonban gyorsan elhalt. A bankrészvény végül napi mélypontján, 5455 forinton, 0,8 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A forgalma ugyanakkor a hatmilliárd forintot sem érte el. A Mol esetében még kitartott az emelkedő trendvonal felett az árfolyam, a léc azonban itt is remeg már. Az olajrészvény 1,9 százalékkal, 23 250 forintra zuhant, nagy valószínűséggel elsősorban a korrigáló olajárnak betudhatóan. Szerdán már a Magyar Telekom is meggyengült, 1,1 százalékkal, 567 forintra esett, úgy látszik tehát, hogy egyelőre a közelgő osztalék sem menti meg a céget a rossz hangulattól. A BUX mindezek hatására 1,5 százalékkal, 22 288 pontra esett, ami szintén napi mélypontot jelent. A nagyobb részvények közül egyedül az Egis drágult, 18 895 forintos záróárával 2,7 százalékos emelkedést produkált. Az előző napi, szintén limites esés után újabb 20 százalékot veszített értékéből a Nutex - úgy látszik, a konkrét számok nélküli terv nem hatotta meg a befektetőket. A részvény záróára 576 forint volt - a régi névértéken ez 5,76 forint lett volna. A nap nyertese a 4,5 százalékkal dráguló Pannunion volt, az utolsó kötés 232 forinton született.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet