Hiába kezdték a napot emelkedéssel az amerikai börzék, a magyar tőzsdén az egész napot az eladók uralták. Ugyan a forgalom nem volt nagy, de azért már élénkült egy kicsit, így az OTP-é is közelítette a 10 milliárd forintot. Ugyanakkor a vezető részvények közül kedden a leggyengébben a Mol teljesített a korrigáló olaj árát követve. Az elmúlt hetekben legerősebbnek bizonyuló blue chip részvénye így 2,5 százalékkal, 23 695 forintra esett vissza. A nagy esés ellenére azonban e részvény még meg tudott maradni az emelkedő trendjében, ami csak 23 000 forint környékén kerülne veszélybe. Az OTP esetében viszont bár az esés kisebb volt, mégiscsak fontosabb szintet tesztelt a részvény. Az 5500 forint elesése ugyanis komolyabb esést indíthat el a részvény piacán. Végül éppen ezen az áron, 1 százalékos eséssel zárta a kereskedést a részvény. Az elmúlt napok rallyja után esett a Magyar Telekom is, vélhetően az emelkedő hozamok miatt. Az osztalékrészvény árfolyama 1 százalékkal, 573 forintra csökkent. A Richter viszont úgy látszik, nem tud tovább esni, legalábbis egyelőre, igaz, a 37 810 forintos záróára csupán 15 forintos emelkedést jelentett, ami százalékban nem is igazán kifejezhető változás. Az Egis ezzel ellentétben 2,7 százalékkal, 17 800 forintra csökkent. A BUX mindezeknek betudhatóan 1,3 százalékkal, 22 633 pontra esett vissza, aminél egy picit azért lejjebb is volt napközben. A mélypontot 22 553 ponton érte el az index. A decemberi határidős lejárat ugyanakkor stagnált 23 900 ponton, igaz, a kamatkülönbözet így sem túl nagy.
A nap vesztese a többnapi felfüggesztés után visszatérő Nutex volt, amely részvényei összevonása után 20 százalékkal esett vissza. A záróár így 720 forint lett.
