BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Semerre sem ment a BUX

2011. március 7. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Érdekesen indult a hét a magyar tőzsdén, a mínuszban kezdő BUX ugyanis napközben megpróbált talpra állni a pluszba lendülő európai börzék segítségével. Ez azonban a nap végére kudarcba fulladt, főleg azután, hogy az amerikai piacok a kezdeti kis pluszokból gyorsan mínuszba fordultak. A BUX végül gyakorlatilag stagnálással, 22 941 ponton zárt, ami mindössze 0,02 százalékos elmozdulást jelentett péntekhez képest. A forgalom is nagyon alacsony volt, ami alapján az látszik, hogy egyelőre kivárnak a befektetők. A vezető részvények vegyesen zártak a hét első napján. A Magyar Telekom tovább száguld felfelé, árfolyama hétfőn 1,6 százalékkal, 579 forintra drágult. Úgy látszik, egyelőre a Richter piacán is elfogytak a nagy eladók, mert a részvény, ha kismértékben is, de emelkedni tudott. A 37 795 forintos záróár 0,3 százalékos emelkedést takart, igaz, ez volt a napi maximuma a részvénynek.

A Mol viszont nem mozdult el érdemben, annak ellenére, hogy az orosz olajpapírok, kihasználva az olaj száguldását, nagyot drágultak. A papír 24 300 forintos utolsó értéke megegyezett a pénteki záróárával.
Esett viszont az OTP. A bankpapír ugyan napközben többször megpróbált az 5600 forintos érték fölé emelkedni, ez azonban tartósan nem sikerült neki, így végül 5550 forinton, 0,5 százalékos mínuszban zárta a napot. Az alacsony forgalom jól látszott azonban az OTP esetében is, amelynek összforgalma nem haladta meg egész nap a 4,3 milliárd forintot. Jól ment viszont az RFV-nek, a cég új stratégiája úgy látszik egyelőre meggyőző volt, hiszen a részvény 1,8 százalékot tudott emelkedni, így 9569 forinton zárt. Hír nélkül drágult több mint 4 százalékot az Orco, ami 2395 forintos záróárat jelentett a részvény esetében. Egyelőre a KEG-gel kapcsolatban sem jelent meg hír, a részvény viszont 4,5 százalékot esett, így már csak 105 forintot kell fizetni egy részvényéért.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet