BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimistán várta a keddet a forint

2011. február 28. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Már a nap elején lehetett érezni, hogy egy erősebb rally lehet hétfőn a forint piacán - mondta el Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci kereskedője a Napi Gazdaságnak. A 272 forint feletti szintekről a nap végére 271 forint alá is benézett a hét első napján az euró. A forint jó szereplésének a hátterében több ok is áll. Egyrészt jelentős optimizmus van a piaci szereplők részéről a kedden várható magyar reformcsomag bejelentésével kapcsolatban - mondta Ruzsonyi. Emellett a nemzetközi pénzpiacokon is jó hangulat uralkodik, mivel csökkent a félelem az afrikai események miatt.

Ruzsonyi szerint azonban nem árt az óvatosság, mert a mostani szintekhez képest jelentősebb erősödés már csak akkor képzelhető el, ha nagyobb pozitív meglepetést tartogat a kormány csomagja. Az euró/dollár keresztárfolyamban az euró erősödését az 1,3850 környéki ellenállás fogta meg, így a nap végére egy kicsit lejjebb jött a kurzus. Ennek megfelelően a dollárt 196, a svájci frankot 211,25 forintért adták hétfőn délután. Nyugodtan telt a hétfő a másodlagos állampapírpiacon is, amit az egyértelmű hozamcsökkenés mutatott. A legtöbbel, 19 bázisponttal a 10 éves lejárat értéke csökkent, átlaghozama így 7,25 százalék lett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet