A várakozásoknál jobb gyorsjelentéssel rukkolt elő az osztrák Erste Bank. A negyedik negyedévi 278,8 millió eurós nettó eredmény ugyanis mintegy 5 százalékkal volt magasabb az elemzők várakozásánál. Az osztalék is nőhet, a gyorsjelentés szerint ugyanis az Erste Group igazgatósága részvényenként 0,75 euró kifizetését javasolja majd a 2009. évi 0,65 euró után. Emellett kifejezetten jó hírként értékelhető, hogy 7,6 százalékon megállt a bank nem teljesítő hiteleinek (NPL) emelkedése. Negyedéves összehasonlításban a nem teljesítő hitelek aránya 2008 második negyedéve óta először maradt változatlan szinten. Az Erste Group ráadásul 2010-ben érte el legjobb üzemi eredményét 3,987 milliárd euróval, ami 5,7 százalékos bővülést jelent 2009-hez képest. A nettó nyereség 12,4 százalékkal bővült 2010-ben, így egymilliárd euró lett. E tételnél külön kiemelik, hogy a növekedést annak ellenére sikerült elérni, hogy 49,8 millió euróra rúgott a magyarországi bankadó.
A bank mérlegfőösszege 2,1 százalékkal, 205,9 milliárd euróra nőtt. Az összes kockázatra vetített core Tier 1-es alaptőkeráta 9,2 százalékra növekedett a 8,3 százalékos bázis után. Az idei kilátásokkal kapcsolatban az Erste azt közölte, hogy csoportszinten a makrogazdasági helyzet javulása fokozatosan csökkenő kockázati költségeket és a nyereség bővülését eredményezheti.
